OTAN - NATO
English | Français
NATO by theme > Fighting terrorism > Slovenské špeciálne jednotky súťažia v súťaži Warrior
Stories & features > 1600-1699 > 1608 - Slovak Special Forces compete in Warrior Competition > Slovenské špeciálne jednotky súťažia v súťaži Warrior

Slovenské špeciálne jednotky súťažia v súťaži Warrior

04 Dec 2020 13:38

Synopsis

Vitajte v súťaži Warrior, v turnaji, v ktorom sa zídu odborníci v oblasti boja proti terorizmu z celého sveta, aby zmerali svoje zručnosti. Súťaž sa koná v Amman, Jordánsku, kde sa naposledy zúčastnilo 37 tímov, vrátane tímu z 5. pluku špeciálneho určenia Slovenska. Sledujte členov tímu slovenských špeciálnych jednotiek ako v súťaži bežia, zlaňujú a strielajú, a zároveň ukážu, čo to znamená patriť medzi elitných vojakov NATO. Dvaja slovenskí operátori si zaspomínajú na súťaž a ako ich zručnosti pomáhajú v boji Aliancie proti terorizmu.

Teaser

Sledujte tím slovenských špeciálnych jednotiek ako súperí v súťaži Warrior v Amman, Jordánsku, kde si zmerajú sily vojaci, ktorí bojujú proti terorizmu.

Transcript

VOICEOVER (English) Odborníci v oblasti boja proti terorizmu sa zídu z celého sveta v Amman, Jordánsku, /aby zmerali svoje zručnosti v sérii intenzívnych skúšok./ Počas súťaže Warrior sa stretnú tímy z dvanástich krajín, / vrátane operátorov špeciálnych jednotiek z aliancie NATO. / VOICEOVER (English) Medzi tímami NATO bol /5. pluk špeciálneho určenia Slovenska, /veteráni v protiteroristických zásahoch NATO/v Afganistane./ SOUNDBITE (English) Master Sergeant „Marek”, Slovenské špeciálne jednotky „Sme prvýkrát tu, v Jordánsku, / takže je všetko nové pre nás./ Je to dosť ťažká súťaž./Testuje väčšinu zručností,/ktoré sú potrebné pre operátorov špeciálnych jednotiek.” SOUNDBITE (English) Kapitán „Jozef”, Slovenské špeciálne jednotky „Všetky zručnosti, ktoré si tu nacvičujeme, sa môžu využiť /v protiteroristickom zásahu.”/ VOICEOVER (English) Počas súťaže museli tímy absolvovať /túru na čas, /ostrostreľbu počas pohybu, /a zasiahnuť ciele vo vzdialenosti až 300 metrov /po zdolaní vertikálnej steny. SOUNDBITE (English) Kapitán „Jozef”, Slovenské špeciálne jednotky „Chceme porovnať svoje zručnosti so zručnosťami ostatných tímov/z celého sveta. /Taktiež porovnať svoju taktiku, techniky a podobne.”/ VOICEOVER (English) V Jordánsku bola ich úloha jednoduchá:/ vynikať pod tlakom a pri bolesti. /Byť operátorom špeciálnej jednotky znamená/posúvať svoje telo a myseľ až na úplnú hranicu/a nikdy sa nevzdať, bez ohľadu na to, aké to je ťažké./ SOUNDBITE (English) Kapitán „Jozef”, Slovenské špeciálne jednotky „Našim mottom špeciálnych jednotiek je:/„crescit in adversis virtus”./V ťažkostiach statočnosť rastie.”

Media tags

Reference
NATO826600
Date filming
14 Apr 2019 12:00
End date filming
19 Apr 2019 12:00
Location
Amman
Country
Jordánsku
Usage rights
This media asset is free for editorial broadcast, print, online and radio use. It is restricted for use for other purposes.
Type
Master